Články

Třetí závod Stolárna CUP 10.2

          Tak máme za sebou již třetí závod MiniZ Racer Stolárna Cup 2008, který proběhl dne 10.2.2008 ve Frýdku –Místku v restauraci Stolárna.
           Závodníci se začali scházet již kolem 11 hodiny. Závod byl zahájen stavbou dráhy Kyosho, na které se mohli podílet všichni závodníci a tím ovlivnit její tvar a délku. K závodu se zaregistrovalo neuvěřitelných 22 závodníků, ostatní, kteří si ještě netroufli závodit, využívali přestávek k volnému ježdění.
          Proběhlo rozdělení jezdců do 4 kvalifikačních skupin dle výkonnosti a dle používaných krystalů, aby nedošlo ke kolizi. Závodníci tak absolvovali 3 rozjížďky, podle jejichž výsledků pak byly vytvořeny 4 finálové skupiny. Závodníci v nich absolvovali další tří jízdy, kdy se každému započítávaly do konečného pořadí vždy dvě nejlepší. Rozhodující byl počet ujetých kol a při rovnosti pak dosažený čas. Tato metoda motivuje závodníky dosáhnout co nejlepší výsledky a je zcela objektivní.
          Pokud se udrží tento trend tak brzy pochybí frekvence krystalů pro pásmo 27MHz. Konečně se začali prosazovat jezdci, kteří již jezdí delší dobu a více kategorií. Výkonnost jezdců se značně zvyšuje, závodníci postupně vylaďují své speciály, osazují je správnými gumami a propastné počáteční rozdíly se postupně zmenšují. Dostat se do první desítky jezdců je velmi náročné.
           Po „litém boji“ bylo konečné pořadí následující.
1/ Jakub Žůrek
2/ Michal Rajdus
3/ Pavel Rajdus

           V sekci Výsledky závodů, v tabulce pak jsou mimo poslední výsledky také výsledky ze všech závodů, celkový počet bodů, které jednotliví jezdci dosáhli
.
        Další závod seriálu proběhne dle plánovaného rozpisu dne 1.3.2008. V měsíci březnu proběhnou celkem tři závody a bude provedeno vyhlášení konečných výsledků. Tedy kalendář je značně nabitý a to nemluvíme o závodech Moravskoslezského poháru, kterého se většina jezdců účastní.
        V měsíci dubnu, přesně 13.4. proběhne v této kategorii modelů 1:28 rovněž vytrvalostní Maratón v Ostravě, více se dozvíte na http://rccarsteam.nolimit.cz/. K tomuto závodu se je potřeba elektronicky přihlásit.
        Závěrem lze konstatovat že seriál nabral vítr do plachet a žene se do své druhé poloviny. Oblíbenost jak seriálu, tak modelů MiniZ neustále vzrůstá, o čemž svědčí i skutečnost, že v současné době u nás fungují 4 dráhy a další 3 budou co nevidět v provozu. Myslím, že nikde jinde  není tolik možností kde „pojezdit“ s modely 1:28 a MiniZ.   Fotogalerie ze závodu zde.
Žádné komentáře
 
minizstolarna@seznam.cz ; tel. 732861929